Loomio

Wirtualna Rada Osiedla - Wrocław

Grupa dla zaangażowanych mieszkańców wrocławskich osiedli. Ma ona pełnić rolę pomocniczą dla rad osiedli i włączać w dyskusję osoby, które chcą mieć głos w ważnych sprawach dla swojej okolicy.

  1. Wszystkie Rady Osiedlowe znajdują się w podgrupach. Jeśli rady brakuje, możesz ją założyć.
  2. Każdy wątek w radzie osiedlowej służy przedyskutowaniu i podjęcia decyzji w konkretnej sprawie.
  3. W części dyskusyjnej (LEWA) wymieniamy się argumentami i własnym stanowiskiem, tak by osoby, które nie są wprowadzone w daną kwestię mogły wyrobić swoją opinię.
  4. W części głosowania (PRAWA) dochodzi do głosowania nad stanowiskiem. Czas na decyzję jest ograniczony i ustalany na samym początku.
  5. Każdy użytkownik może głosować: za, przeciw, neutralnie, lub zgłosić „blokadę” dyskusji. Ponadto mogą pojawiać się konkurencyjne propozycje, które również są poddawane pod głosowania.
  6. Stanowisko można zmieniać do momentu upłynięcia zadanego czasu.
  7. Inspiracją dla tworzenia WRO stanowi idea socjokreacji zaprezentowana w filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=l3zFWpntExg
  8. Dyskutować o kształcie #WRO można tutaj zakładając nowe dyskusje, spotykając się osobiście lub w trakcie telekonferencji.

#WRO - Wirtualna Rada Osiedla jest owocem przemyśleń i dyskusji po debacie pt. "Młodzi przyszłością Wrocławia" w osiedlowym klubie #Futuclub w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych przy ul. Worcella.

AKTUALIZACJA:
Rada jest dostępna również w formie głosowej: https://discord.gg/Qf5u8jw
Odpowiada za nią: @wiktorglapinski