Loomio

Pomysł na dalszy rozwój Wirtualnej Rady Osiedla

MJ
Mateusz Jarosiewicz Public Seen by 383

Hej! Nasza inicjatywa powstała jako spontanicznia odpowiedź na zauważony we Wrocławiu brak narzędzi do wspierania lokalnej współpracy w sieci. Po miesięcznej fazie testowej chcemy ruszyć do przodu. Odbyliśmy sporo spotkań i rozmów zwłaszcza w realu. Wiemy przede wszystkim, że na pewno wirtualna rada nie może w żadnym wypadku zastąpić spotkań osobistych :)
Potrzebne są miejsca do spotkań zarówno w sieci jak i w realu.
Zapraszamy do dyskusji wszystkich radnych i aktywnych mieszkańców! Napiszcie w jakim aspekcie internet może wspierać działalność radnego osiedlowego, a także jak może przyczynić się do większej integracji i lepszej współpracy mieszkańców wrocławskich osiedli.
Chcemy zdecydować w jaką stronę pójść. Po dyskusji wirtualnej zaprosimy wszystkich na spotkanie w fajnym miejscu w realu, żeby tam poznać się lepiej i zbudować nowe relacje!

SE

Mon 24 Apr 2017

Przede wszystkich Internet jest wygodnym narzędziem do szerszej komunikacji. We Wrocławiu zdaje się największe forum osiedlowe istnieje dla Oporowa, jest na nim 2600 osób przy czym mieszkańców osiedla jest zdaje się 8 tys, może 10 tys max, czyli teoretycznie około 1/5 mieszkańców na nim jest, ale w praktyce na pewno mniej, bo też osoby z sąsiednich osiedli zapewne dołączyły do tej grupy.

To świetne narzędzie, taka grupa, do integrowania osiedla, wymiany informacji, ogłoszeń, dyskusji, promowania projektów WBO, promowania lokalnych biznesów, szukania porad rekomendacji i poleceń na osiedlu, szukania zgubionych psów, kontaktu z radnymi, bo niektórzy są tam aktywni, organizowania się oddolnie.

Założenie takich grup dla kolejnych osiedli i ich powolna organiczna promocja, może wsparta też w realu by sprawiła, że docelowo i inne osiedla zyskałyby takie narzędzie do komunikacji, a przy mądrej moderacji to bardzo fajny sposób do integracji społeczności osiedla :)

Facebook bardziej się sprawdza niż jakieś inne strony www, do promocji. A można mieć jedno i drugie i linkować wpisy i ogłoszenia na stronie www rady osiedla

https://www.facebook.com/groups/oporow/