Loomio

Як зробити якісну Зелену книгу?

EK Eduard Kurganskyi Public Seen by 71

Підготовлена та винесена на обговорення Зелена книга з електронного урядування в Україні.
Пропозиції щодо тексту книги можна надіслати безпосередньо авторам info.etransua(at)gmail.com.
В цій гілці пропоную обговорити питання - як організувати обговорення Зеленої книги таким чином, щоб зробити її текст кращім.

EK

Eduard Kurganskyi Tue 9 Dec 2014 5:39PM

Ось як провели рейтингування в партнерстві “Відкритий уряд”

Окрема тема - взаємодія Зеленої/Білих книг, Національної програми з інформатизації та зобов'язань України в партнерстві "Відкритий уряд"... Не розумію чи потрібно стільки програм та як забезпечити їх взаємодію.

Д

Дмитро Tue 9 Dec 2014 7:13PM

Вочевидь, одним з основних призначень як книг, так і партнерства, є отримання фінансової допомоги.
Але партнерство "Відкритий уряд" може бути дієвим важелем впливу, оскільки в його сферу входить і "Впровадження електронного урядування та розвиток електронної демократії". Є країни, в яких це партнерство дієве.
На мій дилетантскій погляд, та за моїми неповними відомостями, слабкою ланкою партнерства виявився аудит виконання проектів. Про це свідчить звіт, де виконання централізованих проектів, що навряд чи будуть завершені в нинішньому вигляді, позначені міфічними процентами:
http://ti-ukraine.org/news/video/2852.html
http://ti-ukraine.org/sites/default/files/images/ogp_results_-_infographics_2.jpg
Можливо, якщо б громадські організації з партнерства одержали реальні можливості аудиту, скажімо, за допомогою антикорупційних організацій, чи організацій громадського аудиту, то це б змінило ситуацію, та нарешті додало б відповідальності замовникам та виконавцям проектів.

Д

Дмитро Tue 9 Dec 2014 7:30PM

Щодо рейтингування - збереглися ж контактні адреси учасників обговорень? Можна підвести підсумки і позаочно.

EK

Eduard Kurganskyi Sun 4 Jan 2015 5:58PM

Так, контакти збереглися. Але так сталося, що на зустрічах в більшості міст понад 50% аудиторії були чиновники.
Перш ніж започатковувати рейтингування цінностей варто узгодити:
- чи можна цінності рейтингувати взагалі? може варто рейтингувати ідеї які будуть підтримані людьми з різними цінностями.
- яка мета рейтингування цінностей? від мети залежить спосіб реалізації
- можливо перш ніж рейтингувати цінності варто збалансувати аудиторію, додавши до "костюмів" ще гіків http://ben.balter.com/2014/12/18/geeks-and-suits/

Д

Дмитро Sun 4 Jan 2015 6:29PM

Якщо підходити до справи ретельно, то звичайно, потрібно почати з аналізу зацікавлених сторін, з тим щоб залучити їх до обговорення.
І бажано проводити обговорення на такому майданчику, де можливе рейтингування окремих ідей, як наприклад, в Делібераторіумі. Тоді врахування ідей буде хоча б частково залежати саме від людей.

Оскільки "Біла книга", згідно вказаного вище джерела, має грунтуватися на спільних цінностях, визначених в ході обговорення "Зеленої книги", то потрібен спосіб визначення цих цінностей. Випробуваним способом визначення спільних цінностей є рейтингування. Тоді обговорення буде мати який-неякий результат.

Це, здається, максимум, що можна витягти з типових процедур ЄС.
В них є ще ключовий недолік - розробка йде за принципом "водоспаду", та не передбачає ітерацій. "Водоспад" довів свою нереалістичність. В ході впровадження невідворотньо з'ясовуються нові обставини, що потребують повернення до аналізу ситуації та залучення зацікавлених сторін.

А життєздатне стратегування ітеративне, - див. наприклад, сторінку 14 роботи http://www.who.int/management/quality/assurance/QualityCare_B.Def.pdf#page=23

Тож якщо підходити до справи старанно та дбайливо, то багато що треба міняти.