Loomio

Skrzynka pomysłów

MJ
Mateusz Jarosiewicz Public Seen by 390

Tutaj umieszczamy pomysły dla przyszłych rad osiedli

MJ

Mateusz Jarosiewicz Sun 5 Mar 2017

Mapa potrzeb lokalnych jak w Poznaniu:
mapa
http://mapapotrzeblokalnych.pl/discuss/poznan-1/

PPK

Piotr Paweł Klimas Sun 5 Mar 2017

Czyli trzeba nam mapy, czy mamy jakieś narzędzie do skanu trójwymiaru? Bo na dobrą sprawę można (mogę przy kolejnej wizytacji) trochę pochodzić po mieście i poszukać elementów które mi się osobiście nie podobają.

Wystarczyła by chyba mapa z wuja google o dużej rozdzielczości i za pomocą HTML z CSS wprowadzać koordynaty na poszczególne elementy, taka myśl, Fajnie by było coś pomyśleć by kliknięcie dodawało samo oznaczenie

WG

Wiktor Glapiński Sun 5 Mar 2017

Na czym by to polegało?

SE

Sun 5 Mar 2017

Co do zgłaszania usterek w mieście to jest już aplikacja i działa, czyli w zakresie potrzeb jakichś mini-napraw, to już to jest i funkcjonuje. http://www.wroclaw.pl/smartcity/aplikacja-mam-wroclaw

MJ

Mateusz Jarosiewicz Mon 6 Mar 2017

Aplikacja MAM jest ciekawa i jest to krok w dobrą stronę. Jednak nie ma ona funkcji takich jak strona w Poznaniu. Przede wszystkim nie ma podglądu całości Wrocławia. Zgłoszenia trafiają do urzędu lub innego silosu. Mieszkańcy nie widzą ilu ich jest i jakie są sprawy w innych częściach miasta. To nie sprzyja poczuciu rosnącej obywatelskiej aktywności. Dobrze byłoby, gdyby problemy zgłaszane w danej części miasta trafiały też bezpośrednio do najbliższej rady osiedlowej.

KB

Krzysztof Bielański Sun 19 Mar 2017

Ponieważ warto by w przyszłości również wypowiadać się mogli mieszkańcy którzy nie mają dostępu do internetu dlatego warto ustawić kilka krzynek pocztowych (oczywiście mniejszych ) w szkołach sklepach itp.

Dodatkowo każdy by stworzył dodatkowe konto np Listonosz Powstańców Śląskich i np co piątek opróżniał by skrzynki celem umieszczania ich informacji na profilu.